Víte, že...
... že na Jižáku žije 40984 mužů a 44036 žen?...
 
Koleje Jižní město

Koleje Jižní město

koleje Jižní město

Jižák, areál pěti budov kolejí, menzy, dvou hospod (El Magico a Blanice) a budovy VŠE. A z těchto hospod je na obou stranách koleje otava premanentní hluk. O párty na chodbě, jež ruší celé patro a slabé stěně, přez kterou je slyšet sebemenší hluk z vedlejšího pokoje ani nemluvě. Prostě ani trochu klidu. Mezi vybavenost kolejí dále patří dvě smíšená zboží - v Blanici (typicky označovaný "U Zlodějky") a večerka Vltava (zatím bez přezdívky). U vstupu do koleje Otava je pobočka firmy Mironet, na koleji Otava je dále kadeřnictví (přístupné i zvenčí). U vstupu do koleje Vltava je umístěná pizzerie, ve večerních hodinách možnost donášky pizzy až na pokoj zdarma. 
kolej Blanice – ekonomové z VŠE 
kolej Otava – přírodovědci a medici (hlavně medičky) UK a matfyzáci 
kolej Vltava – přírodovědci a medici UK a matfyzáci (spodní patra), ekonomové VŠE (horní patra) 
kolej Sázava – VŠCHT 
kolej Volha – VŠCHT 

Budovy jsou desetipatrové, část prvního patra je zabraná kancelářemi KaM a pokoji pro hosty. Na patře je 26 buněk na Blanici, Otavě až asi 18 na Sázavě. Každou buňku tvoří dva pokoje, se společnou předsíňí s uličkou pro skříně, koupelnou se sprchou, záchodem, kuchyňský koutem a místností s dřezem. Pokoje jsou dvoulůžkové a třílůžkové, takže na buňce je 4 nebo 6 lidí. Pokoje v nejjižnější části (1, 2, 3 a 4) jsou otočeny kolmo na ostatní, mají výhled směrem na jih a jsou vybaveny balkonem. Pokoje v nejsevernější části (Bla, Ot, Vlt: 21, 22, 23, 24, 25, 26) části jsou také vybaveny balkonem ale neliší se orientací oproti ostatním pokojům. 

Všechny pokoje na Otavě a všechny pokoje na Vltavě pod správou UK jsou připojeny k internetu. Blanice a Vltava VŠE jsou pokryty WiFi, zpravidla v okolí vrátnice (typický výjev ekonomů s notebookem na klíně jak okolo půlnoci serfují na pohovce před vrátnicí). Podmínky na Sázavě a Volze mi nejsou známy. 

(Kolej Volha je ve všem jiná, předchozí popis na ni neplatí.)

Jak se sem dostat

Ze zastávky metra Chodov lze jet buď autobusem linky 122 nebo 177 do zastávky Volha, nebo linkami 154 a 136 do zastávky Koleje Jižní město. U linek 154 a 136 lze vystoupit navíc o zastávku dříve na zastávce Na Jelenách, která má tu výhodu, že je blíže kolejím, a naopak nevýhodu v podobě nezpevněné přístupové cesty, která se za deště stává neschůdná. Do zastávky Na Jelenách vás odveze i linka 197, která nezajíždí na zastávku Koleje Jižní město a jezdí jen zřídka.

Vzdálenost od školy

Ze zastávky Volha lze jet kterýmkoli autobusem kterýmkoli směrem a odveze vás na Chodov nebo Opatov (obojí trasa metra C). 
Malá Strana 
50 min: bus (Volha) -> metro (Chodov||Opatov) -> metro (I.P.Pavlova) -> tram (Malostranské náměstí) 
45 min: bus (volha) -> metro (Chodov||Opatov) -> metro (Muzeum) -> metro (Malostranská) -> tram (Malostranské náměstí) 
Hostivař 
25 min: bus (Volha) -> bus (Nádraží Hostivař) -> bus (Gercenova) 
30 min: bus (Na Jelenách) -> bus (Gercenova) 

V noci jezdí z Florence přes Muzeum a I. P. Pavlova úžasně rychlý autobus 511. Z I. P. Pavlova na Volhu to zvládne za 14 minut.

Adresa

Otava 

Kolej Otava
Chemická 954
148 00 Praha 4 - Jižní Město 
 Vltava 

Kolej Vltava
Chemická 953
148 00 Praha 4 - Jižní Město 
© 2017 www.jizak.eu
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.