Hlavní stránka arrow Příběhy z Jižáku arrow Jižní Město otevře DiscGolfové hřiště
Víte, že...
Jižní Město (hovorově Jižňák nebo Jižák) je největší sídliště v Praze i v České republice. Leží na jihovýchodě Prahy v městském obvodu Praha 4 a tvoří velkou část městské části Praha 11 na obou jejích katastrálních územích, jimiž jsou Háje a Chodov. Od roku 1990 (vytvoření samosprávných městských částí v Praze) do roku 1994 se celá nynější městská část Praha 11 nazývala Praha-Jižní Město. Na sídlišti Jižní Město žije převážná část z více než 80 000 obyvatel městské části Praha 11.
 
Jižní Město otevře DiscGolfové hřiště

Jižní Město otevře DiscGolfové hřiště

Víte, co to je DiscGolf? Unikátní kombinace golfu a vrhání plastových talířů, kterou může hrát naprosto každý. A od úterý 28. června už i na novém hřišti na Jižním Městě.

DiscGolf se svou podstatou podobá klasickému golfu, místo holí se však používá frisbee.

Městská část Praha 11 vynaložila na výstavbu tohoto hřiště přibližně tři sta tisíc korun. Na slavnostní zahájení provozu nového DiscGolfového hřiště bude pro děti připraven zábavný doprovodný program a každý příchozí si bude moci hru vyzkoušet. “Chtěli jsme ještě před prázdninami připravit pro naše obyvatele nějakou novinku v oblasti sportu a nabídnout jim tak více možností trávení volného času. Toto hřiště je umístěno v blízkosti minigolfového hřiště, které je už rok a půl také velmi oblíbeným cílem nejen lidí z Jižního Města, ” řekl starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

A co to vlastně DiscGolf je? Jedná se o outdoorovou aktivitu vhodnou pro každého. Hlavní pointa DiscGolfu se velmi podobá té běžné golfové. Místo míčků a holí používá DiscGolfista plastové talíře (frisbee), které jsou dostupné v různých tvarech, to souvisí s jejich letovými vlastnostmi. Frisbee bude zdarma k zapůjčení v restauraci, která je v bezprostřední blízkosti hřiště. DiscGolfové hřiště má obvykle 6-18 “jamka"(košíky) . Každá “jamka" je určena TeePadem - místem prvního odhozu na začátku a speciálním zařízením pro chytání disků - DiscGolfovým košem na jejím konci. Hráč, který dohraje hřiště s nejmenším počtem hodů, je vítěz.

Natalie Brožová - Televize Metropol

 

 

 
© 2017 www.jizak.eu
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.