Hlavní stránka arrow Novinky z Jižáku arrow Centrální park čeká další proměna
Víte, že...
.. že na Jižáku je 3798 domů, z toho je 2485 rodinných a 1229 bytových?....
 
Centrální park čeká další proměna
Centrální park čeká další proměna


Úpravy se týkají hlavně centrální komunikace, která byla do současnosti neosvětlená. Osvětlení cesty, která se táhne celým Centrálním parkem, zajistí padesát nových moderních štěrbinových svítidel, která budou zasazena do chodníku. Výměnou projdou také stávající staré stožáry, které budou osazeny novými svítidly. Demontovány budou například také dva stožáry se svítidly v blízkosti panelových domů.


Plocha parku je využívána pro krátkodobou rekreaci obyvatel Jižního Města, venčení psů apod. Využívána je širokým spektrem obyvatel. Úpravou se princip užívání plochy nezmění, prostor bude dotvořen a doplněn novými objekty a prvky a provozně obohacen. Úprava navazuje na celkovou koncepci úpravy parku.


Přibudou také nové parkové lavice, upraví se odpadkové koše, je navržena rekonstrukce stávajícího pítka. V rámci realizace promenádního chodníku budou umístěny chráničky pro závlahový vodovod. Nového osvětlení, které by mělo více odolávat případnému ničení vandaly, se dočká také altán.


Investorem stavby je hlavní město Praha (Odbor městského investora). Náklady na tuto stavební akci by měly být 11 250 549 Kč. Vylepšené podoby by se Centrální park měl dočkat nejdéle 15. června 2012


Zdroj: www.dalibormlejnsky.cz

 
© 2017 www.jizak.eu
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.